Vrijdag 3 februari
SCHIEDAM - De agenda biedt alle Schiedamse verenigingen en non-profit organisaties een podium om hun activiteiten onder de aandacht te brengen. Berichten hiervoor kun je mailen naar E: redactie@Schiedam24.nl. Op vrijdag 3 februari onder meer:
Bach op vrijdag
Bach op vrijdag, vanaf half één in het Stedelijk Museum Schiedam.Inloophuis De Wissel
Het inloophuis aan Broersveld 123b is geopend van twee tot vier te zien.Wenneker Cinema
14.15 uur: Trois couleurs: Bleu20.00 uur: Hallelujah: Leonard Cohen, a Journey, a Song
20.30 uur: Blind ambition
Jenevermuseum
‘Straks gaat het jenever sneeuwen’ gaat over drie eeuwen Nederlandstalige jeneverpoëzie.De titel is gebaseerd op een gelijknamige bundel, waarin 148 jenevergedichten verzameld zijn. ‘Jenever kan de Muze wekken, maar komt ook veelvuldig zelfstandig in gedichten voor en wordt daarin bezongen, bejubeld, verguisd en beschuldigd.’ In de Melcherszaal van het Nationaal Jenevermuseum Schiedam krijgen bezoekers vier thema’s gepresenteerd in dichtvorm: Romantiek, Schiedam & Nederland, Matrozen & Soldaten en Jaargetijden. Een vijfde thema – Graan -van Korrel tot Borrel – is in Museummolen De Walvisch te bewonderen.
In de Expositiezaal is 'Jenever in de Wereld, De verleiding van jenever' te vinden. In de vergrote zaal is de verbreiding en verspreiding van jenever in de wereld te zien. "U kunt daar met eigen ogen zien hoe ver de invloed van Schiedam en zijn jenever reikt." Recent is het thema 'Jenever in Nederlands-Indië' tussen 1850 en 1940 toegevoegd. Verder is er natuurlijk de branderij en twee zalen met de vaste opstelling over de historie van de jeneverindustrie, het proces, de mensen die er werken en de maatschappelijke betekenis ervan.
Van elf tot vijf na reservering (E: receptie@jenevermuseum.nl) te bezoeken; kosten: 12,50 euro, kinderen tot twaalf jaar gratis.
Taalles
Taalles specifiek voor Turkse vrouwen. Tussen twaalf en twee in het wijkhuis Dreesplein.Art Centre Schiedam
Preparing for the big escape; Evelien de Jong neemt de bezoeker mee in 'een fantasie die (nog) niet ver van onze werkelijkheid ligt'. Tussen een en vijf te zien op Lange Nieuwstraat 191.Afrikaanse dans
Les in Afrikaans dansen, vanavond vanaf half negen een avond in een serie, op Schiedamseweg 155. Organsatie: Akwaba ZaouliVitamine G
Tussen twaalf en vier 'activiteiten voor een gezonde geest' in De 5 Molens.Hiphopdansen
In wijkcentrum Oost, van vier tot zes vanmiddag.Stedelijk Museum Schiedam
Tentoonstelling Stipendium Schiedams Water 2022. Hier zie je het werk van drie jonge talentvolle fotografen: Julia Gat, Florian Braakman en Bram Petraeus. Te zien van elf tot vijf uur.Met Spirituele Urgentie zoomt het museum in op de betekenis van spiritualiteit en daagt je uit om op een holistische reis door het museum te gaan.
Samengesteld in samenwerking met jonge curatoren. Te zien zijn werken van de meest actuele, discipline-overstijgende makers. Zij worden vergezeld van de werken van geestverwante kunstenaars uit de kunstgeschiedenis. De tentoonstelling gaat niet over verschillen, maar juist over de gemene deler: de urgentie van spiritualiteit. Zie dit artikel.
De tentoonstelling 'Samen oud, samen thuis. Ouderen van de Frankelandgroep verbeelden hun verhaal' toont het werk van de vijf 'winnaars van het Project Kunst in Frankeland. De vraag was een kunstwerk in te sturen dat past binnen het thema ‘samen’. Te zien in de Stadsgalerij.
Creadag
In het ontmoetingscentrum op het Van Beethovenplein, van twee tot vier.In wijkcentrum Oost tussen negen en twaalf.